Annonsere?  |  Om fotballen.eu  |  Nyhetsarkiv |       |  Legg til URL Kontakt

 

Google fotballen
 
  VM 2018
 Fotballen.eu
fotbollen.com
  Thesoccerweb.com
     
  VM-studio
  Livescore
  Deltagere/Laginfo
  VM-nyheter
  VM på tv
     
  Resultater/tabeller
  Kampfakta 2018
  Måloversikt
  Bane/stadionguide
  Dommersiden
  VM-babes 2018
  VM-quiz
  VM-tipping
  VM-video
     
  VM-historie
  VM-statistikk
  Kvalifisering til 2018
 
Kommende kamper:

 
Tema
   

Norges landslag
Alle kamper, alle
målscorere og all
mulig statistikk
1908-i dag.

Mer
   
Fotballbabes
Flere hundre
supre damer med
og uten drakt..
Se mer!
 
Fakta og statistikk
Tidligere vinnere
  FIFA-ranking
  Statistikk - Toppscorere
  Statistikk - Årets spiller
  Hjemmebaner
  Fotballreglene
  Verdensrekorder
 
Tema
   
VM I FOTBALL
Her finner du alt
om alle VM i
fotball 1930-2014
Les nå
   
VM 2010
Alle detaljer fra
fotball-VM i
Sør-Afrika 2010
Les mer
 
Mesterskap
VM 2014
  EM 2012
  VM 2010
  Copa Sudamericana
  Afrikamesterskapet
  Champions league
  Europaligaen
 
10 herlige VM-mål



FLERE VIDEOKLIPP HER

 
Betsafe


 
Annonse


 

 

VM I FOTBALL 1958

 
 


VM 1958 - Tall og fakta
Les også: "Pelè! - VM i Sverige 1958"
Kilder: The sunday Times, Illustrated history of football,
planetworldcup.com, Wikipedia, rsssf.

Velg VM-sluttspill: 1930 1934 1938 1950 1954
1958 1962 1966 1970 1974 1978 1982 1986
1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014
VM fakta, samt norsk VM-historie

 

GRUPPE A -
ARGENTINA  TSJEKKOSL
. V.TYSKLAND   N.IRLAND

08.06.58 Halmstad, Örjans Vall
N.IRL - TSJ 1:0 (1:0) (-11000)
Dommere: Seipelt ØST, Ellis, ENG, Campos POR
N.IRL: Gregg - Keith, McMichael, Blanchflower (c) - Cunningham,
Peacock -  Bingham, Cush, Dougan, McIlroy, McParland
TSJ: Dolejši - Mráz, Novák (c), Pluskal - Čadek, Masopust -
Hovorka, Dvořak, Borovička, Hertl, Kraus
Mål: 1:0 Cush 20

08.06.58 Malmö, Malmö Stadion
V.TYS - ARG 3:1 (2:1) (+31000)
Dommere: Leafe ENG, Helge DAN, Ahlner SVE
V.TYS: Herkenrath - Stollenwerk, Juskowiak, Eckel - Erhardt,
Szymaniak - Rahn, F.Walter, Seeler, Schmidt, Schäfer (c)
ARG: Carrizo - Lombardo, Vairo, Rossi - Dellacha (c),
Varacka -  Corbatta, Prado, Menendez, Rojas, Cruz
Mål: 0:1 Carbatta 3, 1:1 Rahn 33, 2:1 Seeler 42, 3:1 Rahn 79

11.06.58 Halmstad, Örjans Vall
ARG - N.IRL 3:1 (1:1) (+14000)
Dommere: Ahlner SVE, Campos POR, Helge DAN
ARG: Carrizo - Lombardo, Vairo, Rossi - Dellacha (c), Varacka -
Corbatta, Avio, Menendez, Labruna, Boggio
N.IRL: Gregg - Keith, McMichael, Blanchflower (c) - Cunningham,
Peacock - Bingham, Cush, Coyle, McIlroy, McParland
Mål: 0:1 McParland 4, 1:1 Corbatta 36 p,
2:1 Menéndez 66, 3:1 Avio 80

11.06.58 Hälsingborg, Olympiavalle
V.TYS - TSJ 2:2 (0:2) (~25000)
Dommere: Ellis ENG, Seipelt ØST, Leafe ENG
V.TYS: Herkenrath - Stollenwerk, Juskowiak, Schnellinger -
Erhardt, Szymaniak - Rahn, F.Walter, Seeler, Klodt, Schäfer (c)
TSJ: Dolejši - Mráz, Novák (c), Pluskál - Popluhar, Masopust -
Hovorka, Dvořák, Molnár, Feureisl, Zikán
Mål: 0:1 Dvořák 24 (str.), 0:2 Zikan 42,
1:2 Schäfer 60, 2:2 Rahn 70

15.06.58 Malmö, Malmö Stadion
V.TYS - N.IRL 2:2 (1:1) (-22000)
Dommere: Campos POR, Ahlner SVE, Helge DAN
V.TYS: Herkenrath - Stollenwerk, Juskowiak, Eckel -
Erhardt, Szymaniak - Rahn, F.Walter, Seeler, Klodt, Schäfer (c)
N.IRL: Gregg - Keith, McMichael, Blanchflower (c) - Cunningham,
Peacock - Bingham, Cush, Casey, McIlroy, McParland
Mål: 0:1 McParland 19, 1:1 Rahn 21,
1:2 McParland 60, 2:2 Rahn 79

15.06.58 Hälsingborg, Olympiavallen
TSJ - ARG 6:1 (3:0) (~16000)
Dommere: Ellis ENG, Leafe ENG, Seipelt ØST
TSJ: Dolejši - Mráz, Novák (c), Popluhár - Masopust,
Hovorka - Dvořák, Borovička, Molnár, Feureisl, Zikán
ARG: Carrizo - Lombardo, Vairo, Rossi - Dellacha (c),
Varacka - Corbatta, Avio, Menéndez, Labruna, Cruz
Mål: 1:0 Dvořák 8, 2:0 Zikan 17, 3:0 Hovorka 39,
3:1 Corbatta 65 p, 4:1 Feureisl 69,
5:1 Zikan 82, 6:1 Hovorka 89

1. V.TYS 3 1 2 0 4 7-5
2. TSJ    3 1 1 1 3 8-4
3. N.IRL     3 1 1 1 3 4-5
4. ARG    3 1 0 2 2 5-10


GRUPPE A PLAY OFF

17.06.58 Malmö, Malmö Stadion (playoff)
N.IRL - TSJ 2:1 (1:1) (+6000)
Dommere: Guigue FRA, Ahlner SVE, Campos POR
N.IRL: Uprichard - Keith, McMichael, Blanchflower (c) -
Cunningham, Peacock - Bingham, Cush, Scott, McIlroy, McParland
TSJ: Dolejši - Mráz, Novák (c), Bubernik - Popluhár, Masopust -
Zikán, Dvořák, Borovička, Feureisl, Molnár
Mål: 0:1 Zikán 19, 1:1 McParland 44, McParland 99
Utvist: Bubernik (102)



GRUPPE B
-
FRANKRIKE JUGOSLAVIA PARAGUAY SKOTTLAND



08.06.58 Västeraas, Arosvallen
SKO - JUG 1:1 (0:1) (+9500)
Dommere: Wyssling SVEITS, Macko GER, Orlandini ITA
SKO: Younger (c) - Caldow, Hewie, Turnbull - Evans, Cowie -
Leggat, Murray, Mudie, Collins, Imlach
JUG: Beara - Šijaković, Crnković, Krstić - Zebec (c), Boskov -
Petaković, Veselinović, Milutinović, Šekularac, Rajkov
Mål: 0:1 Petaković 13, 1:1 Murray 48


08.06.58 Norrköping, Idrottsparken
FRA - PAR 7:3 (2:2) (+16000)
Dommere: Gardeázabal SPA, Griffiths WAL, Brossi ARG
FRA: Remetter - Kaelbel, Lerond, Penverne - Jonquet (c),
Marcel - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Piantoni, Vincent
PAR: Mayeregger - Arevalo, Miranda, Achucaro - Lezcano,
Villalba - Aguero (c), Parodi, Romero, Re, Amarilla
Mål: 0:1 Amarilla 21, 1:1 Fontaine 25, 2:1 Fontaine 30,
2:2 Amarilla 42 (str.), 2:3 Romero 50, 3:3 Piantoni 31,
4:3 Wisnieski 62, 5:2 Fontaine 66,
6:2 Kopa 70, 7:3 Vincent 84


11.06.58 Norrköping, Idrottsparken
PAR - SKO 3:2 (2:1) (+11000)
Dommere: Orlandini ITA, Gardeazábal SPA, Angrén SVE
PAR: Aguilar - Arevalo, Echague, Achucaro - Lezcano, Villalba -
Aguero (c), Parodi, Romero, Re, Amarilla
SKO: Younger (c) - Caldow, Parker - Turnbull, Evans, Cowie, Leggat -
Robertson, Mudie, Collins, Fernie
Mål: 1:0 Aguero 4, 1:1 Mudie 23, 2:1 Re 44,
3:1 Parodi 74, 3:2 Collins 76


11.06.58 Västeraas, Arosvallen
JUG - FRA 3:2 (1:1) (+12000)
Dommere: Griffiths WAL, Dragvoli NOR, Wyssling SVEITS
JUG: Beara - Tomić, Crnković, Krstić - Zebec (c), Boskov -
Petaković, Veselinović, Milutinović, Šekularac, Rajkov
FRA: Remetter - Kaelbel, Lerond, Penverne - Jonquet (c),
Marche - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Piantoni, Vincent
Mål: 0:1 Fontaine 5, 1:1 Petaković 16, 2:1 Vaselinović 65,
2:2 Fontaine 85,  3:2 Vaselinović 87


15.06.58 Örebro, Eyravallen
FRA - SKO 2:1 (2:0) (-14000)
Dommere: Brossi ARG, Orlandini ITA, Wyssling SVEITS
FRA: Abbes - Kaelbel, Lerond, Penverne - Jocquet (c),
Marcel - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Piantoni, Vincent
SKO: Brown - Caldow, Hewie, Turnbull - Evans (c), Mackay -
Imlach, Murray, Mudie, Collins, Baird
1:0 Kopa 22, 2:0 Fontaine 45, 2:1 Baird 66


15.06.58 Eskilstuna, Tunavallen
PAR - JUG 3:3 (1:2) (+13000)
Dommere: Macko TSJ, Gardeazábal SPA, Griffiths WAL
PAR: Aguilar - Arevalo, Echague, Achucaro - Lezcano,
Villalba - Aguero (c), Parodi, Romero, Re, Amarilla
JUG: Beara - Tomić, Crnković, Krstić - Zebec (c), Boskov -
Petaković, Veselinović, Ognjanović, Šekularac, Rajkov
Mål: 0:1 Ognjanović 12, 1:1 Parodi 21, 1:2 Veselinović 29,
2:2 Aguero 49, 2:3 Rajkov 74, 3:3 Romero 90

1. FRA 3 2 0 1 4 11-7
2. JUG 3 1 2 0 4 7-6
3. PAR 3 1 1 1 3 9-12
4. SKO 3 0 1 2 1 4-6


GRUPPE C -
UNGARN MEXICO SVERIGE WALES


08.06.58 (14.00) Solna, Raasunda Stadion
SVE - MEX 3:0 (1:0) (+34000)
Dommere: Latichev SOV, Mowatt SKO, Eriksson FIN
SVE: Svensson - Bergmark, Axbom, Liedholm (c), Gustavsson -
Parling, Hamrin - Mellberg, Simonsson, Gren, Skoglund
MEX: Carbajal (c) - del Muro, Villegas, Portugal, Romo -
Flóres, Hernández - Reyes, Calderón, Gutiérrez, Sesma
Mål: 1:0 Simonsson 17, 2:0 Liedholm 58 (str.), 3:0 Simonsson 64


08.06.58 Sandviken, Jernvallen
UNG - WAL 1:1 (1:1) (+15000)
Dommere: Codesal URU, Lemešić JUG, van Nuffel BEL
UNG: Grosics - Matrái, Sárosi, Bozsik - Sipos, Berendi -
Sándor, Hidegkuti (c), Tichy, Bundzsák, Fenyvesi
WAL: Kelsey - Williams, Hopkins, Sullivan - M.Charles,
Bowen (c) - Webster, Medwin, J.Charles, Allchurch, Jones
Mål: 1:0 Bozsik 4, 1:1 J.Charles 26


11.06.58 (19.00) Solna, Raasunda Stadion
MEX - WAL 1:1 (0:1) (+15000)
Dommere: Lemešić JUG, Codesal URU, Latichev SOV
MEX: Carbajal - del Muro, Cárdenas (c), Belmonte - Romo,
Flóres - González, Reyes, Blanco, Gutiérrez, Sesma
WAL: Kelsey - Williams, Hopkins, Baker - M.Charles, Bowen (c) -
Webster, Medwin, J.Charles, Allchurch, Jones
Mål: 0:1 Allchurch 32, 1:1 Belmonte 69


12.06.58 Solna, Raasunda Stadion
SVE - UNG 2:1 (1:0) (-39000)
Dommere: Mowatt SKO, Dragvoll NOR, van Nuffel BEL
SVE: Svensson - Bergmark, Axbom, Liedholm (c) - Gustavsson,
Parling - Hamrin, Mellberg, Simonsson, Gren, Skoglund
UNG: Grosics - Matrái, Sárosi, Bozsik (c) - Sipos, Berendi -
Sándor, Szojka, Tichy, Bundzsák, Fenyvesi
Mål: 1:0 Hamrin 34, 2:0 Hamrin 55, 2:1 Tichy 78


15.06.58 Solna, Raasunda Stadion
SVE - WAL 0:0 (+29000)
Dommere: van Nuffel BEL, Latichev SOV, Lemešić JUG
SVE: Svensson - Bergmark, Axbom, Börjesson - Gustavsson (c),
Parling - Berndtsson, Selmonsson, Källgren, Löfgren, Skoglund
WAL: Kelsey - Williams, Hopkins, Sullivan - M.Charles, Bowen (c) -
Vernon, Hewitt, J.Charles, Allchurch, Jones


15.06.58 Sandviken, Jernvallen
UNG - MEX 4:0 (1:0) (+13000)
Dommere: Eriksson FIN, Codesal URU, Mowatt SKO
UNG: Ilku - Matrái, Sárosi, Kotasz - Sipos, Budai - Hidegkuti (c),
Szojka, Tichy, Bencsics, Sándor
MEX: Carbajal - del Muro, Cárdenas (c), Belmonte - Sepulveda,
Flóres - González, Reyes, Blanco, Gutiérrez, Sesma
Mål: 1:0 Tichy 19, 2:0 Tichy 46, 3:0 Sándor 54, 4:0 Benecsis 69

1. SVE 3 2 1 0 5 5-1
2. UNG 3 1 1 1 3 6-3
3. WAL 3 0 3 0 3 3-3
4. MEX 3 0 1 2 1 1-8

GRUPPE C PLAY OFF

17.06,58 Malmö, Malmö Stadion (playoff)
WAL - UNG 2:1 (0:1) (-3000)
Dommere: Latichev SOV, Codesal URU, Eriksson FIN
WAL: Kelsey - Williams, Hopkins, Sullivan - M.Charles, Bowen (c) -
Medwin, Hewitt, J.Charles, Allchurch, Jones
UNG: Grosics (c) - Matrái, Sárosi, Bozsik - Sipos, Bencsics -
Kotasz, Budai, Tichy, Bundzsák, Fenyvesi
Mål: 0:1 Tichy 33, 1:1 Allchurch 55, 2:1 Medwin 76
Utvist: Sipos (79)


GRUPPE D -
ØSTERRIKE BRASIL ENGLAND SOVJETUNION


08.06.58 Uddevalla, Rimnersvallen
BRA - ØST 3:0 (1:0) (~21000)
Dommere: Guigue FRA, Dusch V.TYS, Bronkhorm HOL
BRA: Gilmar - De Sordi, N.Santos, Dino - Bellini (c), Orlando - Joel,
Didi, Atlafini, Dida, Zagalo
ØST: Szanwald - Halla, Swoboda, Hanappi (c) - Happel, Koller -
Horak, Senekowitsch, Buzek, A.Körner, Schleger
Mål: 1:0 Atlafini 37, 2:0 N.Santos 48 f, 3:0 Atlafini 80


08.06.58 Göteborg, Nya Ullevi Stadion
ENG - SOV 2:2 (0:1) (+49000)
Dommere: Zsolt UNG, Jörgensen DAN, Nilsen NOR
ENG: McDonald - Howe, Banks, Clamp - Wright (c), Slater -
Douglas, Robson, Kevan, Haynes, Finney
SOV: Yashin - Kesarev, Kuznetsov, Voinov - Krijevski, Tsarev -
A.Ivanov, V.Ivanov, Simonian (c), Salnikov, Ilyin
Mål: 0:1 Simonian 13, 0:2 A.Ivanov 56,
1:2 Kevan 65, 2:2 Finney 84 p


11.06.58 Boraas, Ryavallen
SOV - ØST 2:0 (1:0) (+21000)
Dommere: Jörgensen DAN, Nilsen NOR, Ackeborn SVE
SOV: Yashin - Kesarev, Kuznetsov, Voinov - Krijevski, Tsarev -
A.Ivanov, V.Ivanov, Simonian (c), Salnikov, Ilyin
ØST: Schmied - E.Kozlicek, Swoboda, Hanappi (c) - Stotz,
Koller - Horak, P.Kozlicek, Buzek, A.Körner, Senekowitsch
Mål: 1:0 A.Ivanov 15, 2:0 Ilyin 65


11.06.58 Göteborg, Nya Ullevi Stadion
BRA - ENG 0:0 (-41000)
Dommere: Dusch V.TYS, Zsolt UNG, Lööw SVE
BRA: Gilmar - de Sordi, N.Santos, Dino - Bellini (c), Orlando -
Joel, Didi, Mazola, Váva, Zagalo
ENG: McDonald - Howe, Banks, Clamp - Wright (c), Slater -
Douglas, Robson, Kevan, Haynes, A'Court


15.06.58 Boraas- Ryavallen
ØST - ENG 2:2 (1:0) (-17000)
Dommere: Bronkhorst HOL, Dusch V.TYS, Zsolt UNG
ØST: Szanwald - Kollmann, Swoboda, Hanappi (c) - Happel, Koller -
E.Kozlicek, Senekowitsch, Buzek, Körner, P.Kozlicek
ENG: McDonald - Howe, Banks, Clamp - Wright (c), Slater -
Douglas, Robson, Kevan, Haynes, A'Court
Mål: 1:0 Koller 15, 1:1 Haynes 56, 2:1 A.Körner 71, 2:2 Kevan 74


15.06.58 Göteborg, Nya Ullevi Stadion
BRA - SOV 2:0 (1:0) (-51000)
Dommere: Guigue FRA, Jörgensen DAN, Nilsen NOR
BRA: Gilmar - de Sordi, N.Santos, Zito - Bellini (c), Orlando -
Garrincha, Didi, Pelé, Vává, Zagalo
SOV: Yashin - Kesarev, Kuznetsov, Voinov - Krijevski, Tsarev -
A.Ivanov, V.Ivanov, Simonian, Netto (c), Ilyin
Mål: 1:0 Vává 3, 2:0 Vává 77

1. BRA 3 2 1 0 5 5-0
2. ENG 3 0 3 0 3 4-4
3. SOV 3 1 1 1 3 4-4
4. ØST 3 0 1 2 1 2-7

GRUPPE D - PLAY OFF

17.06.58 Göteborg, Nya Ullevi Stadion
SOV - ENG 1:0 (0:0) (+23000)
Dommere: Dusch V.TYS, Seipelt ØST, Bronkhorst HOL
SOV: Yashin - Kesarev, Kuznetsov, Voinov - Krijevski, Tsarev -
Apoukhtin, V.Ivanov, Simonian (c), Falin, Ilyin
ENG: McDonald - Howe, Banks, Clayton - Wright (c), Slater -
Brabrook, Broadbent, Kevan, Haynes, A'Court
Mål: 1:0 Ilyin 63


KVARTFINALER

19.06.58 Solna, Raasunda Stadion
SVE - SOV 2:0 (0:0) (-32000)
Dommere: Leafe ENG, Brozzi ARG, Dragvolt NOR
SVE: Svensson - Bergmark, Axbom, Börjesson - Gustavsson,
Parling - Hamrin, Gren, Simonsson, Liedholm (c), Skoglund
SOV: Yashin - Kesarev, Kuznetsov, Voinov - Krijevski, Tsarev -
A.Ivanov, V.Ivanov, Simonian (c), Salnikov, Ilyin
Mål: 1:0 Hamrin 48, 2:0 Simonsson 87


19.06.58 Malmö, Malmö Stadion
V.TYS - JUG 1:0 (1:0) (~20000)
Dommere: Wyssling SVEITS, Campos POR, Helge DAN
V.TYS: Herkenrath - Stollenwerk, Juskowiak, Eckel - Erhardt,
Szymaniak - Rahn, F.Walter, Seeler, Schmidt, Schäfer (c)
JUG: Krivokuca - Sijaković, Crnković, Krstić - Zebec (c),
Boskov - Petaković, Ognjanović, Milutinović, Veselinović, Rajkov
Mål: 1:0 Rahn 12


19.06.58 Norrköping, Idrottsparken
FRA - N.IRL 4:0 (1:0) (-12000)
Dommere: Gardeázabal SPA, Andrén SVE, Latichev SOV
FRA: Abbes - Kaelbel, Lerond, Penverne - Jonquet (c),
Marcel - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Piantoni, Vincent
N.IRL: Gregg - Keith, McMichael, Blanchflower (c) - Cunningham,
Cush - Bingham, Casey, SKOtt, McIlroy, McParland
Mål: 1:0 Wisnieski 43, 2:0 Fontaine 55,
3:0 Fontaine 63, 4:0 Plantoni 70


19.06.58 Göteborg, Nya Ullevi Stadion
BRA - WAL 1:0 (0:0) (-26000)
Dommere
: Seipelt ØST, Dusch V.TYS, Guigue FRA
BRA: Gilmar - de Sordi, N.Santos, Zito - Bellini (c), Orlando -
Garrincha, Didi, Mazola, Pelé, Zagalo
WAL: Kelsey - Williams, Hopkins, Sullivan - M.Charles,
Bowen (c) - Medwin, Hewitt, Webster, Allchurch, Jones
Mål: 1:0 Pelé 73


SEMIFINALER

24.06.58 Solna, Rasunda
BRA - FRA 5:2 (2:1) (-28000)
Dommere: Griffiths WAL, Leafe ENG, Wyssling SVEITS
BRA: Gilmar - de Sordi, N.Santos, Zito - Bellini (c), Orlando -
Garrincha, Didi, Vává, Pelé, Zagalo
FRA: Abbes - Kaelbel, Lerond, Penverne - Jonquet (c),
Marcel - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Piantoni, Vincent
Mål: 1:0 Vává 2, 1:1 Fontaine 9, 2:1 Didi 39, 3:1 Pelé 53,
4:1 Pelé 64,  5:1 Pelé 76, 5:2 Plantoni 83


24.06.58 Göteborg, Nya Ullevi
SVE - V.TYS 3:1 (1:1) (+50000)
Dommere: Zsolt UNG, Seipelt ØST, Ellis ENG
SVE: Svensson - Axbom, Bergmark, Gustavsson - Börjesson,
Parling - Hamrin, Gren, Simonsson, Liedholm (c), Skoglund
V.TYS: Herkenrath - Stollenwerk, Juskowiak, Eckel - Erhardt,
Szymaniak - Rahn, F.Walter, Seeler, Cieslarczyk, Schäfer (c)
Mål: 0:1 Schäfer 24, 1:1 Skoglund 33, 2:1 Gren 50,
3:1 Hamrin 88
Utvist: Juskowiak (89)


BRONSEFINALE

26.06.58 Göteborg, Nya Ullevi
FRANKRIKE - VEST TYSKLAND 6:3 (3:1) (~33000)
Dommere: Brozzi ARG, Ellis ENG, Lundell SVE
FRANKRIKE: Abbes - Kaelbel, Lerond, Penverne (c) - Lafont,
Marcel - Wisnieski, Fontaine, Kopa, Douis, Vincent
V.TYSKLAND: Kwiatkowski - Stollenwerk, Wewers, Erhardt -
Schnellinger, Szymaniak - Rahn, Strum, Schäfer (c), Kelbassa, Cieslarczyk
Mål: 1:0 Fontaine 16, 1:1 Cieslarczyk 18, 2:1 Kopa 27 (str).,
3:1 Fontaine 36, 4:1 Douis 50,
4:2 Rahn 52, 5:2 Fontaine 78, 5:3 Schäfer 84, 6:3 Fontaine 89


FINALE

29.06.58 Solna - Stockholm, Råsunda Stadion
BRASIL - SVERIGE 5:2 (2:1) (~50000)
Dommere: Guigue FRA, Dusch V.TYS, Gardeazábal SPA
BRA: Gilmar - D.Santos, N.Santos, Zito - Bellini (c), Orlando -
Garrincha, Didi, Vavá, Pelé, Zagalo
SVE: Svensson - Bergmark, Axbom, Börjesson - Gustavsson,
Parling - Hamrin, Gren, Simonsson, Liedholm (c), Skoglund
Mål: 0:1 Liedholm 4, 1:1 Vavá 9, 2:1 Vavá 32, 3:1 Pelé 55,
4:1 Zagalo 68,  4:2 Simonsson 80, 5:2 Pelé 90


MÅLOVERSIKT

13 - Fontaine FRA
6 - Pelé BRA, Rahn V.TYS
5 - Vavá BRA, McParland N.IRL
4 - Zikán TSJ, Tichy UNG, Hamrin, Simonsson SVE
3 - Corbatta ARG, Kopa, Plantoni FRA, Schäfer V.TYS, Vaselinović JUG
2 - Atlafini BRA, Dvořák, Hovorka TSJ, Kevan ENG, Wisnieski FRA,
Seeler V.TYS, Petaković JUG, Aguero, Amarillo, Parodi,
Romero PAR, Liedholm SVE,  Allchurch WAL, Ilyin, A.Ivanov SOV
1 - Avio, Menéndez ARG, Koller, A.Körner ØSTERRIKE,
Didi, N.Santos, Zagalo BRA, Feureisl TSJ, Finney, Haynes ENG,
Douis, Vincent FRA, Cieslarczyk V.TYS,Bencsik, Bozsik, Sándor UNG,
Ognjenović, Rajkov JUG, Belmonte MEX,Cush N.IRL, Ré PAR,
Baird, Collins, Mudie, Murray SKO, Gren, Skoglund SVE,
J.Charles, Medwin WAL, Simonian SOV

Totalt 126 mål , 3,60 per kamp.
Mest mål -  FRANKRIKE (23),
Ingen lag uten mål.
59 spillere scoret (inklusive 7 som også scoret i 1954).


Les også:
"Pelè! - VM i Sverige 1958"

Totalt antall besøkende:
Det er

     
VM - Historie
Brasil 2014
   Sør-Afrika 2010
  Tyskland 2006
  S.Korea/Japan 2002
  Frankrike 1998
  USA 1994
  iItalia 1990
  Mexico 1986
  Spania 1982
  Argentina 1978
  Vest Tyskland 1974
  Mexico 1970
  England 1966
  Chile 1962
  Sverige 1958
  Sveits 1954
  Brasil 1950
  Frankrike 1938
  Italia 1934
  Uruguay 1930
  VM-fakta
 
Engelsk fotball
Premier League
  Pr. League resultat
  Pr. League tabell
  Pr.League - Toppscorer
  Pr. League - Klubbene
  F.A Cupen
  Ligacupen
  Engelske klubblinker
  Engelsk fotball - statistikk
  Englands landslag
 
Betsafe
 

 
800 Norske klubber! Norsk fotball
Eliteserien - fakta
  Eliteserien - tabell
  Eliteserien - kampene
  Eliteserien - klubbfakta
  Eliteserien - statistikk
  1.divisjon -fakta
  3.divisjon - fakta
  3.divisjon - kvalifisering
  NM - Cupresultat
  Norges landslag
  Norsk fotball - statistikk
  Norske klubblinker
 
Øyeblikket
 
 

 
Babes

 
Betsafe
 

 

 

 

 

 

 

 
  Copyright (c) 2014 fotballen.eu, fotballen.no, fotballen.net. All rights reserved. post@fotballen.eu