Annonsere?  |  Om fotballen.eu  |  Nyhetsarkiv   |  Legg til URL Kontakt


Søk etter fotball:

Google fotballen
 
EM 2016
EM-hovedside
  Lagene
  Tabeller/resultat
  EM på TV
  Toppscoreren
  Stadion-oversikt
  Dommerne
  Tidligere vinnere
  EM-babes
  EM-kvalifiseringen
  EM-tipping
  Livescore
 
HOVEDMENY
fotbollen.com
  Thesoccerweb.com
  TV-oversikt
  Nyheter
  Tippetips
  Livescore
  Klubblinker
  VM 2014
  FIFA-ranking
  Norges landslag
 
KOMMENDE KAMPER:

 
TEMA
   

Norges landslag
Alle kamper, alle
målscorere og all
mulig statistikk
1908-2014.

Mer
   
Fotballbabes
Flere hundre
supre damer med
og uten drakt..
Se mer!
 
TEMA
   
VM I FOTBALL
Her finner du alt
om alle VM i
fotball 1930-2014
Les nå
   
VM 2014
Alt du trenger
om fotball-VM i
Brasil 2014
Les mer
 
ANDRE MESTERSKAP
VM 2014
  VM-2010
  Copa Sudamerica
  Copa Libertadores
  Asiamesterskapet
  Afrikamesterskapet
  Champions league
  Europaligaen
 
BETSAFE JACKPOTT


 
Betsafe Odds


 
UNIBET
 
 

 


EM, historiske øyeblikk


1988

Marco Van Basten for Nederland. Storskåreren sørget for et mål
og 2-0 til Nederland i finalen.
Ruud Gullit hadde tidligere
laget det første målet, slik at
motstander Sovjet måtte nøye
seg med 2.plass i EM 1988

 1992

Danmark har vunnet!
De fleste fikk seg en overraskelse
da Danmark tok hjem tittelen
i 1992. Laget skulle egentlig ikke
delta, men grunnet urolighetene
i Jugoslavia overtok danskene
dette lagets plass. Det endte like
godt med finaleseier etter 2-0
over Tyskland.

 
2008

Spania hentet hjem sin første
tittel siden 1964 (også EM)
ved å slå Tyskland 1-0 i
finalen 2008. Fernando Torres
ble dagens helt med kampens
eneste scoring.


 

 


 

Alt om fotball

 
 
 


LAGOVERSIKT EM 2016

Europamesterskapet i fotball 2016 vil bli avholdt sommeren 2016 i Frankrike.
24 lag deltar i mesterskapet som er en utvidelse fra 16 som det tidligere har vært.
Du vil frem mot EM finne informasjon om de ulike troppene på denne siden.


Lagenes tropper er satt opp under.

Land Gruppe
Albania A
Belgia E
England B
Frankrike A
Irland E
Island F
Italia E
Kroatia D
N.Irland C
Polen C
Portugal F
Romania A
Russland B
Slovakia B
Spania D
Sveits A
Sverige E
Tsjekkia D
Tyrkia D
Tyskland C
Ukraina C
Ungarn F
Østerrike F
Wales B
   
   

EM-troppene:
Her er de uttatte spillerne til EM-lagene:

GRUPPE A
Albania Romania
Keepere:
Etrit Berisha (Lazio)
Orges Shehi (Skënderbeu)
Alban Hoxha (Partizani Tirana)

Forsvar:
Lorik Cana (Nantes)
Arlind Ajeti (Frosinone)
Ansi Agolli (Qarabag)
Mërgim Mavraj (Köln)
Elseid Hysaj (Napoli)
Naser Aliji (Basel)
Freddie Veseli (Lugano)

Midtbane:
Andi Lila (PAS Giannina)
Odise Roshi (Rijeka)
Migjen Basha (Como)
Amir Abrashi (Freiburg)
Ermir Lenjani (Nantes)
Burim Kukeli (Zürich)
Ledian Memushaj (Pescara)
Taulant Xhaka (Basel)

Angrep:
Shkëlzen Gashi (Colorado Rapids)
Armando Sadiku (Vaduz)
Sokol Cikalleshi (Istanbul Basaksehir)
Bekim Balaj (Rijeka)

Keepere:
Ciprian Tatarusanu (Fiorentina)
Costel Pantilimon (Watford)
Silviu Lung (Astra Giurgiu)

Forsvar:
Cristian Sapunaru (Pandurii Targu Jiu)
Alexandru Matel (Dinamo Zagreb)
Vlad Chiriches (Napoli)
Valerica Gaman (Astra Giurgiu)
Cosmin Moti (Ludogorets)
Dragos Grigore (Al-Sailiya)
Razvan Rat (Rayo Vallecano)
Steliano Filip (Dinamo București)

Midtbane:
Mihai Pintilii (Steaua Bucharest)
Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva)
Andrei Prepelita (Ludogorets)
Adrian Popa (Steaua București)
Gabriel Torje (Osmanlispor)
Alexandru Chipciu (Steaua București)
Nicolae Stanciu (Steaua București)
Lucian Sanmartean (al-Ittihad).

Angrep:
Claudiu Keseru (Ludogorets)
Bogdan Stancu (Genclerbirligi)
Florin Andone (Cordoba)
Denis Alibec (Astra Giurgiu)

   
Frankrike Sveits

Keepere:
Hugo Lloris (Tottenham)
Steve Mandanda (Marseille)
Benoit Costil (Rennes)

Forsvar:
Bacary Sagna (Manchester City)
Patrice Evra (Juventus)
Adil Rami (Sevilla)
Laurent Koscielny (Arsenal)
Eliaquim Mangala (Manchester City)
Christophe Jallet (Lyon)
Lucas Digne (Roma)
Samuel Umtiti (Lyon)

Midtbane:
Morgan Schneiderlin (Manchester United)*
Blaise Matuidi (PSG)
Paul Pogba (Juventus)
N'Golo Kante (Leicester)
Moussa Sissoko (Newcastle)
Yoann Cabaye (Crystal Palace)

Angrep:
Antoine Griezmann (Atlético Madrid)
Olivier Giroud (Arsenal)
Anthony Martial (Manchester United)
Andre-Pierre Gignac (Tigres UANL)
Dimitri Payet (West Ham)
Kingsley Coman (Bayern München)

Keepere:
Yann Sommer (Borussia Mgb)
Roman Bürki (Borussia Dortmund)
Marwin Hitz (Augsburg)

Forsvar:
Stephan Lichtsteiner (Juventus)
Johan Djourou (Hamburg)
Steve von Bergen (Young Boys)
Ricardo Rodríguez (Wolfsburg)
Fabian Schär (Hoffenheim)
Michael Lang (Basel)
Francois Moubandje (Toulouse)
Nico Elvedi (Borussia Mgb)

Midtbane:
Valon Behrami (Watford)
Gélson Fernandes (Rennes)
Xherdan Shaqiri (Stoke)
Blerim Dzemaili (Genoa)
Granit Xhaka (Arsenal)
Fabian Frei (Mainz)
Shani Tarashaj (Grasshoppers)
Denis Zakaria (Young Boys)

Angrep:
Eren Derdiyok (Kasimpasa)
Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen)
Haris Seferovic (E.Frankfurt)
Breel Embolo (Basel)
   
GRUPPE B
England Slovakia
Keepere:
Tom Heaton (Burnley)
Fraser Forster (Southampton)
Joe Hart (Manchester City)

Forsvar:
Ryan Bertrand (Southampton)
Gary Cahill (Chelsea)
Nathaniel Clyne (Liverpool)
Danny Rose (Tottenham Hotspur)
Chris Smalling (Manchester United)
John Stones (Everton)
Kyle Walker (Tottenham Hotspur)

Midtbane:
Dele Alli (Tottenham Hotspur)
Ross Barkley (Everton)
Eric Dier (Tottenham Hotspur)
Jordan Henderson (Liverpool)
Adam Lallana (Liverpool)
James Milner (Liverpool)
Raheem Sterling (Manchester City)
Jack Wilshere (Arsenal)

Angrep:
Harry Kane (Tottenham Hotspur)
Daniel Sturridge (Liverpool)
Jamie Vardy (Leicester City)
Wayne Rooney (Manchester United)
Marcus Rashford (Manchester United)

Keepere:
Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň)
Ján Mucha (Slovan Bratislava)
Ján Novota (Rapid Wien)

Forsvar:
Peter Pekarík (Hertha Berlin)
Milan Škriniar (Sampdoria)
Martin Škrtel (Liverpool)
Norbert Gyömbér (Roma)
Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva)
Kornel Saláta (Slovan Bratislava)
Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva)
Dušan Švento (Köln).

Midtbane:
Marek Hamšík (Napoli)
Juraj Kucka (AC Milan)
Miroslav Stoch (Bursaspor)
Vladimír Weiss (Al-Gharafa)
Róbert Mak (PAOK)
Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň)
Ján Greguš (Jablonec)
Viktor Pečovský (Žilina)
Stanislav Šesták (Ferencváros)
Ondrej Duda (Legia Warszawa).

Angrep:
Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň)
Adam Nemec (Willem II).

   
Russland Wales
Keepere:
Igor Akinfejev (CSKA Moskva)
Jurij Lodygin (Zenit)
Guilherme Marinato (Lokomotiv Moskva)

Forsvar:
Igor Smolnikov (Zenit)
Georgij Sjtsjennikov (CSKA Moskva)
Sergej Ignasjevitsj (CSKA Moskva)
Aleksej Berezutskij (CSKA Moskva)
Vasili Berezutskij (CSKA Moskva)
Roman Sjisjkin (Lokomotiv Moskva)
Roman Neustädter (Schalke 04)
Dmitrij Kombarov (Spartak Moskva)

Midtbane:
Pavel Mamajev (Krasnodar)
Igor Denisov (Dynamo Moskva)
Denis Glusjakov (Spartak Moskva)
Dmitrij Torbinskij (Krasnodar)
Roman Sjirokov (CSKA Moskva)
Oleg Ivanov (Terek Grozny)
Oleg Sjatov (Zenit)
Aleksandr Golovin (CSKA Moskva)
Alexandr Samedov (Lokomotiv Moskva)

Angrep:
Aleksandr Kokorin (Zenit)
Fyodor Smolov (Krasnodar)
Artjom Dziuba (Zenit)

Keepere:
Wayne Hennessey (Crystal Palace)
Danny Ward (Liverpool)
Owain Fon Williams (Inverness)

Forsvar:
James Chester (West Bromwich)
James Collins (West Ham)
Ben Davies (Tottenham)
Chris Gunter (Reading)
Ashley Richards (Fulham)
Neil Taylor (Swansea)
Ashley Williams (Swansea)

Midtbane:
Joe Allen (Liverpool)
David Cotterill (Birmingham)
Dave Edwards (Wolverhampton)
Andy King (Leicester)
Joe Ledley (Crystal Palace)
Aaron Ramsey (Arsenal)
David Vaughan (Nottingham Forest)
George Williams (Fulham)
Jonathan Williams (Crystal Palace)

Angrep:
Gareth Bale (Real Madrid)
Simon Church (Nottingham Forest)
Hal Robson-Kanu (Reading)
Sam Vokes (Burnley)

   
GRUPPE C
Tyskland Ukraina

Keepere:
Manuel Neuer (Bayern München)
Bernd Leno (Bayer Leverkusen)
Marc-Andre Ter Stegen (Barcelona)

Forsvar:
Jerome Boateng (Bayern München)
Emre Can (Liverpool)
Jonas Hector (FC Köln)
Benedikt Howedes (Schalke 04)
Mats Hummels (Bayern München)
Shkodran Mustafi (Valencia)
Antonio Rüdiger (Stuttgart)

Midtbane:
Julian Draxler (Wolfsburg)
Sami Khedira (Juventus)
Joshua Kimmich (Bayern München)
Toni Kroos (Real Madrid)
Mesut Özil (Arsenal)
Leroy Sane (Schalke 04)
Bastian Schweinsteiger (Manchester United)
Julian Weigl (Borussia Dortmund)

Angrep:
Andre Schurrle (Wolfsburg)
Mario Gomez (Fiorentina)
Mario Götze (Bayern München)
Thomas Müller (Bayern München)
Lukas Podolski (Galatasaray)

Keepere:
Denys Boyko (Besiktas)
Andriy Pyatov (Sjakthar Donetsk)
Nikita Sjevtsjenko (Zorya Luhansk)

Forsvar:
Bohdan Butko (Sjakthar Donetsk)
Artem Fedetskiy (Dnipro)
Mykyta Kamenyuka (Zorya Luhansk)
Yevhen Khacheridi (Dinamo Kiev)
Olexandr Kucher (Sjakhtar Donetsk)
Yaroslav Rakitskiy (Sjakhtar Donetsk)
Vyacheslav Sjevtsjuk (Shakhtar Donetsk)

Midtbane:
Denys Garmasj (Dinamo Kiev)
Yevhen Konoplyanka (Sevilla)
Viktor Kovalenko (Sjakhtar Donetsk)
Ruslan Rotan (Dnipro)
Serhiy Rybalka (Dinamo Kiev)
Taras Stepanenko (Sjakhtar Donetsk)
Serhiy Sydortsjuk (Dinamo Kiev)
Anatoliy Tymosjuk (Kairat Almaty)
Oleksandr Zinsjenko (UFA)

Angrep:
Pylyp Budkivskiy (Zorya Luhansk)
Yevhen Seleznyov (Sjakthar Donetsk)
Andriy Yarmolenko (Dinamo Kiev)
Roman Zozulya (Dnipro)
   
Polen Nord Irland
Keepere:
Artur Boruc (Bournemouth)
Łukasz Fabianski (Swansea City)
Wojciech Szczesny (Roma)

Forsvar:
Thiago Cionek (Palermo)
Kamil Glik (Torino)
Artur Jedrzejczyk (Legia Warsawa)
Michał Pazdan (Legia Warsawa)
Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Bartosz Salamon (Cagliari)
Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdansk).

Midtbane:
Jakub Blaszczykowski (Fiorentina)
Kamil Grosicki (Rennes)
Tomasz Jodlowiec (Legia Warsawa)
Bartosz Kapustka (Cracovia)
Grzegorz Krychowiak (Sevilla)
Karol Linetty (Lech Poznan)
Krzysztof Mączynski (Wisła Krakow)
Slawomir Peszko (Lechia Gdansk)
Filip Starzynski (Zaglebie Lubin)
Piotr Zielinski (Empoli).

Angrep:
Robert Lewandowski (Bayern München)
Arkadiusz Milik (Ajax)
Mariusz Stepinski (Ruch Chorzow)
Keepere:
Roy Carroll (Linfield)
Michael McGovern (Hamilton)
Alan McManus (St Johnstone)

Forsvar:
Chris Baird (Derby)
Craig Cathcart (Watford)
Jonny Evans (West Bromwich)
Lee Hodson (MK Dons)
Aaron Hughes (Klubbløs)
Gareth McAuley (West Bromwich)
Luke McCullough (Doncaster)
Conor McLaughlin (Fleetwood)
Paddy McNair (Manchester Utd)

Midtbane:
Stuart Dallas (Leeds)
Steven Davis (Southampton)
Corry Evans (Blackburn)
Shane Ferguson (Millwall)
Niall McGinn (Aberdeen)
Oliver Norwood (Reading)
Jamie Ward (Nottingham Forest)

Angrep:
Will Grigg (Wigan)
Kyle Lafferty (Birmingham)
Josh Magennis (Kilmarnock)
Conor Washington (QPR)
 
 
GRUPPE D
Kroatia Spania
Keepere:
Danijel Subasic (Monaco)
Lovre Kalinic (Hajduk Split)
Ivan Vargic (Rijeka)

Forsvar:
Vedran Corluka (Lok. Moskva)
Darijo Srna (Sjakhtar Donetsk)
Domagoj Vida (Dinamo Kiev)
Sime Vrsaljko (Sassuolo)
Gordon Schildenfeld (D.Zagreb)
Ivan Strinic (Napoli)
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen)

Midtbane:
Luka Modric (Real Madrid)
Ivan Rakitic (Barcelona)
Mateo Kovacic (Real Madrid)
Marcelo Brozovic (Inter Milan)
Milan Badelj (Fiorentina)
Ivan Perisic (Inter Milan)
Marko Rog (Dinamo Zagreb)
Ante Coric (Dinamo Zagreb)

Angrep:
Mario Mandzukic (Juventus)
Nikola Kalinic (Fiorentina)
Marko Pjaca (Dinamo Zagreb)
Andrej Kramaric (Leicester)
Duje Cop (Dinamo Zagreb)
Keepere:
Iker Casillas (Porto)
David De Gea (Manchester United)
Sergio Rico (Sevilla)

Forsvar:
Juanfran (Atlético)
Sergio Ramos (Real Madrid)
Hector Bellerin (Arsenal)
Gerard Piqué (Barcelona)
Marc Bartra (Barcelona)
Jordi Alba (Barcelona)
Cesar Azpilicueta (Chelsea)

Midtbane:
Mikel San José (Athletic)
Bruno (Villarreal)
Thiago (Bayern München)
David Silva (Manchester City)
Sergio Busquets (Barcelona)
Cesc Fábregas (Chelsea)
Andres Iniesta (Barcelona)
Koke (Atlético)

Angrep:
Nolito (Celta)
Lucas Vázquez (Real Madrid)
Pedro (Chelsea)
Alvaro Morata (Juventus)
Aritz Aduriz (Athletic)
   
Tsjekkia Tyrkia
Keepere:
Petr Cech (Arsenal)
Tomas Koubek (Slovan Liberec)
Tomas Vaclik (Basel)

Forsvar:
Theodor Gebre Selassie (Werder Bremen)
Roman Hubnik (Viktoria Plzen)
Pavel Kaderabek (Hoffenheim)
Michal Kadlec (Fenerbahce)
David Limbersky (Viktoria Plzen)
Daniel Pudil (Sheffield Wednesday)
Marek Suchy (Basel)
Tomas Sivok (Bursaspor)

Midtbane:
Vladimir Darida (Hertha Berlin)
Borek Dockal (Sparta Praha)
Daniel Kolar (Viktoria Plzen)
Ladislav Krejci (Sparta Praha)
David Pavelka (Kasimpasa)
Jaroslav Plasil (Bordeaux)
Tomas Rosicky (Arsenal)
Jiri Skalek (Brighton)
Josef Sural (Sparta Praha)

Angrep:
David Lafata (Sparta Praha)
Tomas Necid (Burkaspor)
Milan Skoda (Slavia Praha)
Keepere:
Volkan Babacan (Istanbul Basak.)
Onur Kivrak (Trabzonspor)
Harun Tekin (Bursaspor)

Forsvar:
Ahmet Calik (Genclerbirligi)
Caner Erkin (Fenerbahce)
Gökhan Gönul (Fenerbahce)
Semih Kaya (Galatasaray)
Ismail Koybasi (Besiktas)
Sener Özbayrakli (Fenerbahce)

Midtbane:
Hakan Calhanoglu (Bayer Leverk.)
Selcuk Inan (Galatasaray)
Emre Mor (Nordsjælland)
Olcay Sahan (Besiktas)
Nuri Sahin (Borussia Dortmund)
Volkan Sen (Fenerbahce)
Ozan Tufan (Fenerbahce)
Arda Turan (Barcelona)

Angrep:
Yunus Malli (Mainz)
Cenk Tosun (Besiktas)
Burak Yilmaz (Beijing Guoan)


   
GRUPPE E
Belgia Italia
Keepere:
Thibaut Courtois (Chelsea)
Jean-François Gillet (KV Mechelen)
Simon Mignolet (Liverpool)

Forsvar:
Toby Alderweireld (Tottenham)
Laurent Ciman (Montreal Impact)
Jason Denayer (Galatasaray)
Nicolas Lombaerts (Zenit)
Jordan Lukaku (KV Oostende)
Thomas Meunier (Club Brugge)
Thomas Vermaelen (FC Barcelona)
Jan Vertonghen (Tottenham)

Midtbane:
Yannick Carrasco (Atlético Madrid)
Mousa Dembélé (Tottenham)
Kevin De Bruyne (Manchester City)
Marouane Fellaini (Manchester United)
Eden Hazard (Chelsea)
Dries Mertens (Napoli)
Radja Nainggolan (AS Roma)
Axel Witsel (Zenit)

Angrep:
Michy Batshuayi (Marseille)
Christian Benteke (Liverpool)
Romelu Lukaku (Everton)
Divock Origi (Liverpool)
Keepere:
Gianluigi Buffon (Juventus)
Federico Marchetti (Lazio)
Salvatore Sirigu (Paris SG)

Forsvar:
Andrea Barzagli (Juventus)
Leonardo Bonucci (Juventus)
Giorgio Chiellini (Juventus)
Angelo Obinze Ogbonna (West Ham)
Matteo Darmian (Manchester United)
Mattia De Sciglio (Milan)

Midtbane:
Daniele De Rossi (Roma)
Alessandro Florenzi (Roma)
Emanuele Giaccherini (Bologna)
Thiago Motta (Paris Saint Germain)
Marco Parolo (Lazio)
Stefano Sturaro (Juventus)
Antonio Candreva (Lazio)

Angrep:
Eder (Inter)
Ciro Immobile (Torino)
Lorenzo Insigne (Napoli)
Graziano Pellè (Southampton)
Simone Zaza (Juventus)
Federico Bernardeschi (Fiorentina)
Stephan El Shaarawy (Roma)
   
Irland Sverige
Keepere:
Shay Given (Stoke)
Darren Randolph (West Ham)
Kieren Westwood (Sheffield Wed)

Forsvar:
Cyrus Christie (Derby)
Ciaran Clark (Aston Villa)
Richard Keogh (Derby)
Seamus Coleman (Everton)
Shane Duffy (Blackburn)
John O'Shea (Sunderland)
Stephen Ward (Burnley)

Midtbane:
Robbie Brady (Norwich)
Jeff Hendrick (Derby)
Wes Hoolahan (Norwich)
James McCarthy (Everton)
James McClean (West Bromwich)
Aiden McGeady (Sheffield Wed)
David Meyler (Hull)
Stephen Quinn (Reading)
Glenn Whelan (Stoke)

Angrep:
Robbie Keane (LA Galaxy)
Shane Long (Southampton)
Daryl Murphy (Ipswich)
Jonathan Walters (Stoke)
Keepere:
Robin Olsen (FC København)
Andreas Isaksson (Kasimpasa)
Patrik Carlgren (AIK)

Forsvar:
Ludvig Augustinsson (FC København)
Pontus Jansson (Torino)
Andreas Granqvist (Krasnodar)
Mikael Lustig (Celtic)
Victor Nilsson Lindelöf (Benfica)
Erik Johansson (FC København)
Martin Olsson (Norwich)

Midtbane:
Oscar Hiljemark (Palermo)
Emil Forsberg (RB Leipzig)
Kim Källström (Grasshopper)
Jimmy Durmaz (Olympiacos)
Sebastian Larsson (Sunderland)
Pontus Wernbloom (CSKA Moskva)
Erkan Zengin (Trabzonspor)
Oscar Lewicki (Malmö)
Albin Ekdal (Hamburg)

Angrep:
John Guidetti (Celta)
Zlatan Ibrahimovic (PSG)
Emir Kujovic (Norrköping)
Marcus Berg (Panathinaikos)
   
GRUPPE F
Island Ungarn

Keepere:
Hannes Thor Halldorsson (Bodø/Glimt)
Ingvar Jónsson (Sandefjord)
Ögmundur Kristinsson (Hammarby)

Forsvar:
Birkir Már Sævarsson (Hammarby)
Ragnar Sigurðsson (Krasnodar)
Kári Árnason (Malmö)
Ari Freyr Skúlason (OB)
Haukur Heiðar Hauksson (AIK)
Hjörtur Hermannsson (IFK Göteborg)
Hördur Björgvin Magnússon (Cesena)
Sverrir Ingi Ingason (Lokeren)

Midtbane:
Aron Einar Gunnarsson (Cardiff)
Gylfi Thór Sigurdsson (Swansea)
Emil Hallfredsson (Udinese)
Birkir Bjarnason (Basel)
Jóhann Berg Gudmundsson (Charlton)
Theodór Elmar Bjarnason (AGF)
Arnór Ingvi Traustason (IFK Norrköping)
Rúnar Már Sigurjónsson (GIF Sundsvall)

Angrep:
Kolbeinn Sigthórsson (Nantes)
Alfred Finnbogason (Augsburg)
Jón Dadi Bödvarsson (Kaiserslautern)
Eidur Smári Gudjohnsen (Molde)

Keepere:
Denes Dibusz (Ferencvaros)
Peter Gulacsi (Leipzig)
Gabor Kiraly (Haladas)

Forsvar:
Barnabas Bese (MTK)
Attila Fiola (Puskas Akademia)
Richard Guzmics (Wisla Krakow)
Roland Juhasz (Videoton)
Tamas Kadar (Lech Poznan)
Mihaly Korhut (Debrecen)
Adam Lang (Videoton)

Midtbane:
Akos Elek (Diosgyori)
Ádám Pintér (Ferencváros)
Zoltan Gera (Ferencvaros)
Laszlo Kleinheisler (Werder Bremen)
Adam Nagy (Ferencvaros)
Gergő Lovrencsics (Lech Poznań)
Zoltan Stieber (Nürnberg)

Angrep:
Balasz Dzsudzsak (Bursaspor)
Daniel Böde (Ferencvaros)
Krisztian Nemeth (Al-Gharafa)
Nemanja Nikolic (Legia Warszawa)
Tamas Priskin (Slovan Bratislava)
Adam Szalai (Hannover 96)
   
Portugal Østerrike
Keepere:
Anthony Lopes (Lyon)
Eduardo (Dínamo Zagreb)
Rui Patrício (Sporting)

Forsvar:
Bruno Alves (Fenerbahçe)
Cédric (Southampton)
José Fonte (Southampton)
Eliseu (Benfica)
Pepe (Real Madrid)
Raphael Guerreiro (Lorient)
Ricardo Carvalho (Mónaco)
Vieirinha (Wolfsburg)

Midtbane:
Adrien Silva (Sporting)
João Mário (Sporting)
William Carvalho (Sporting)
André Gomes (Valência)
Danilo Pereira (FC Porto)
Renato Sanches (Benfica)
João Moutinho (Mónaco)

Angrep:
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Éder (Lille)
Nani (Fenerbahçe)
Rafa (SC Braga)
Ricardo Quaresma (Besiktas)
Keepere:
Robert Almer (Austria Wien)
Heinz Lindner (E.Frankfurt)
Ramazan Özcan (Ingolstadt)

Forsvar:
György Garics (Darmstad)
Aleksandar Dragovic (Dynamo Kiev)
Martin Hinteregger (Borussia Mgb)
Christian Fuchs (Leicester)
Markus Suttner (Ingolstadt)
Sebastian Prödl (Watford)
Kevin Wimmer (Tottenham)
Florian Klein (Stuttgart)

Midtbane:
Stefan Ilsanker (Leipzig)
Marko Arnautovic (Stoke)
Zlatko Januzovic (Werder Bremen)
Martin Harnik (Stuttgart)
Julian Baumgartlinger (Mainz)
Alessandro Schöpf (Schalke)
Marcel Sabitzer (Leipzig)
Jakob Jantscher (Luzern)
David Alaba (Bayern München)

Angrep:
Rubin Okotie (1860 München)
Lukas Hinterseer (Ingolstadt)
Marco Janko (Basel)


 

Totalt antall besøkende:
Det er

     
TIDLIGERE VINNERE
 

2012 - Spania Spania
2008 -
Spania Spania
2004 -
Hellas Hellas
2000 -
Frankrike Frankrike
1996 -
Tyskland Tyskland
1992 -
Danmark Danmark
1988 -
Nederland Nederland
1984 -
Frankrike Frankrike
1980 -
Tyskland V.Tyskland
1976 - Tsjekkosl.
1972 -
Tyskland V.Tyskland
1968 -
Italia Italia
1964 -
Spania Spania
1960 - Sovjet

Mer

 
ENGELSK FOTBALL
Premier League
  Pr. League resultat
  Pr. League tabell
  Pr.League - Toppscorer
  Pr. League - Klubbene
  F.A Cupen
  Ligacupen
  Play off
  Engelske klubblinker
  Engelsk fotball - statistikk
  Englands landslag
 
UNIBET EM
 
 

 
800 Norske klubber! NORSK FOTBALL
Tippeliga - fakta
  Tippeliga - tabell
  Tippeliga - kampene
  Tippeliga - klubbfakta
  Tippeliga - statistikk
  1.divisjon -fakta
  2.divisjon - nyheter
  2.divisjon - toppscorer
  3.divisjon - fakta
  3.divisjon - kvalifisering
  NM - Cupresultat
  NM - toppscorer
  Norges landslag
  Norsk fotball - statistikk
  Norsk fotball - rekorder
  Norske klubblinker
 
ØYEBLIKKET
 
 

 
BABES

 
BETSAFE
 
 

 
EM-TOPPSCORERE
 

2012 -  Torres, Spania
2008 -
 Villa, Spania
2004 -  Baros, Tsjekkia
2000 -  Kluivert, Nederl.
1996 -  Shearer, England
1992 -  H.Larsen,Danm.
1988 -
 V.Basten, Nederl.
1984 -
 Platini, Frankrike
1980 -
 Allofs, V.Tyskl.
1976 -  D.Müller, V.Tyskl.
1972 -
 G.Müller, V.Tyskl.
1968 -
 Dzacic - Jugosl.
1964 -
 Tre spillere
1960 -  Seks spillere

Mer

 
UNIBET
 
 

 

EM 1984

I EM i 1984  var det
endelig Frankrikes tur.
Det var stilt skyhøye
forventninger til lagets store
profil; Michel Platini,
og denne gang skulle
hovedpersonen også
innfi til gangs. Platini scoret
hele 9 mål da "Les Bleus"
tok sin 1.store tittel
 
  Copyright (c) 2016 Eurosoccer Sverige Ltd All rights reserved. Webmaster: post@fotballen.eu